500 milyon dolarlık iş hacmi üretilecek!


500 milyon dolarlık iş hacmi üretilecek!

Türkiye'de fuarcılık sektöründeki çıtayı yükselten CNR Holding, bu alandaki gücünü CNR Fashionist'e taşıyor. 4-6 Aralık'ta CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirilecek olan CNR Fashionist ile 500 milyon dolarlık iş hacminin üretilmesi bekleniyor.

CNR Holding ve Osmanbey Tekstilci İş İnsanları Derneği (OTİAD) iş birliğiyle düzenlenecek olan CNR Fashionist'de 2018-2019 modasına yön veren ünlü firmaların binlerce ürünü görücüye çıkacak. Sektörün önde gelen 100'den fazla firmasının katılacağı fuar, Türkiye abiye ve gelinlik sektörünün ticari kapasitesini artırmanın yanı sıra ihracat potansiyeline de katkı sağlamayı hedefliyor.

"İstanbul'u moda dünyasının başkenti haline getirmek için yola çıktık"

Sektörün geleceği, ihracat potansiyeli ve Fashionist’in sektöre katkısının anlatıldığını basın toplantısında konuşan CNR Holding Pazarlama Direktörü Hasan Tunçağ, fuarla birlikte İstanbul'u moda dünyasının başkenti haline getirmek için yola çıktıklarını söyledi.

Tunçağ, fuarların ülke ekonomisi için çok önemli etkinlikler olduğunu vurgulayarak, "CNR Expo bu yıl içerisinde yaptığı 40'tan fazla fuarla 6 milyon alıcıyı İstanbul'da katılımcılarla buluşturdu" diye ekledi.

Bununla beraber fuarların 200 bin kişiye istihdam sağladığını tahmin ediyoruz. Fuarlarımız artık dünya çapında ses getiren fuarlar haline geldi. Gelen ziyaretçilerin Türkiye'ye bıraktığı bir potansiyel hizmet ihracatı da var. Yaptığımız fuarlar ihracata yüzde 100 katkı sağlıyor. Dünya çapında düzenlediğimiz fuarlar aracılığı ile turizm, tanıtım, ulaşım ve yeme içme gibi sektörlere yıllık 5 milyar dolarlık hizmet ihracatı sağlıyoruz." diye konuştu.

Fuarda markaların daha çok ön plana çıkacağının altını çizen Tunçağ, fuarla şirketlerin yeni pazarlara açılmasının amaçlandığını söyledi. Sektörde en çok ihracat yapılan Almanya, Hollanda ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Afrika ülkelerinin Türkiye için büyük potansiyel taşıdığını anlatan Tunçağ, "Özellikle Afrika’da 1 düğünde 3’tane gelinlik giyilen bölgeler var. Uzak Doğu Asya ve yakın Avrupa’da ilgi alanımızda. 1,5 milyar dolar olan ihracatın bu fuar sayesinde 2 milyar dolara yükselmesini bekliyoruz. "Fashionist, 500 milyon dolarlık iş hacmi üretecek," ifadelerini kullandı.