Abiye ve gelinlik sektörü CNR Fashionist İstanbul ile atağa geçti!


Kendi alanında Avrasya'nın en büyük fuarı olmayı hedefleyen CNR Fashionist İstanbul, 4-6 aralık 2018 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy'de düzenlendi.

Sektörün önde gelen 100'ün üzerinde firmasını 3 gün boyunca en iyi şekilde ağırlayan CNR Fashionist İstanbul'u, Avrupa, Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika gibi dünyanın dört bir yanından gelen 1618'i yabancı olmak üzere 7856 kişi ziyaret etti.

Türkiye'deki abiye ve gelinlik sektörünün ticari kapasitesini artırmak için organize edilen fuarı, hem katılımcıların hem de ziyaretçiler çok verimli buldu.

CNR Holding ve Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği (OTİAD) iş birliğinde düzenlenen CNR Fashionist İstanbul'a katılım gösteren firmaların fuar süresince aldığı siparişlerin, sektörün 1.5 milyar dolarlık ihracatına önemli bir katkı yapması bekleniyor.

Dilek Hanif'ten Fashionist'e özel gala defilesi

İTO’nun da desteği ile birbirinden renkli defilelerin organize edildiği fuarın açılış günü olan 4 Aralık’ta, Türkiye’nin en önemli moda tasarımcılarından Dilek Hanif’in gala defilesi düzenlendi.

Büyük ses getiren gala defilesinin ardından fuarda ayrıca katılımcı firmaların en yeni tasarımlarını vitrine çıkardığı defileler de düzenlendi. 2019 abiye, gelinlik ve damatlık modasındaki son trendler, bu defileler ile şekillendi.

Gelinlik ve abiye sektörünün heyecanla beklediği bir sonraki CNR Fashionist İstanbul ise 19-21 Kasım 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenlenecek.