• Abiye, Gelinlik ve Damatlık Fuarı
  • 4-6 Aralık 2018
Kalan Süre

Haberler

"Yılda 1,5 milyar dolar civarında ihracat yapılıyor "

OTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Kandağ OTİAD üyelerinin 60 bine yakın istihdam sağladığını belirterek, Osmanbey bölgesinde yılda 1,5 milyar dolar civarında ihracat yapıldığını bildirdi.
 
 OTİAD üyelerinin içinde uluslararası marka olmuş birçok firmanın bulunduğuna dikkati çeken Kandağ, "Osmanbey'in hazır giyim ve tekstil sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübe, tasarım gücü ve üretim kalitesi bulunuyor. Bu konuda Osmanbey, gerek yurt içi gerekse yurt dışında haklı bir yer edinmiştir." değerlendirmesinde bulundu. 
 
Kandağ, Osmanbey'deki tekstil sektörünün tecrübe, üretim kalitesi ve tasarımıyla abiye, gelinlik, damatlıkta da önemli bir paya sahip olduğunu belirterek, sektörün gelişimi için gerçekleştirdikleri fuarın bu yıl 5’incisini düzenleyeceklerini kaydetti. 
 
 
 
 
Fashionist Fuarı için CNR Holding yöneticileri ile titiz bir çalışma gerçekleştirdiklerini ve bu konuda bir çalışma komitesi oluşturduklarını ifade eden Kandağ, şunları kaydetti: "2017 verilerine göre, Osmanbey bölgesinden yapılan 1,5 milyar dolarlık ihracatın yüzde 42'sini Avrupa ülkeleri, yüzde 36'sını Orta Doğu ülkeleri, yüzde 6'sını ise eski Doğu Bloku ülkeleri oluşturuyor. Ülke bazında ise Almanya, İsrail, İngiltere ve ABD ilk sıralarda yer alıyor. CNR Holding’in tecrübelerine yürekten inanıyoruz. İstanbul’a ve Osmanbey’e yakışan bir fuar düzenleyeceğiz. İhracatımıza çok önemli destek vermesini beklediğimiz fuarımız ülkemize, firmalara ve alıcılara büyük katkı sağlayacak."